>Bytter luktreduksjonsanlegg ved Alvim renseanlegg

Innhold

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?


Disse tilbakemeldingene blir ikke besvart.
Ikke skriv noe personsensitivt.

Bytter luktreduksjonsanlegg ved Alvim renseanlegg

Publisert: 08.04.2026 Av: Ole Christian Foss

I forbindelse med skifte av luktreduksjonsanlegg ved renseanlegget, kan det i en periode bli mer lukt i området.

Luktreduksjonsanlegget i slambygg 2 ved Alvim renseanlegg skal i disse dager byttes ut. Det gamle anlegget er modent for utskifting, og et nytt anlegg skal inn.

Mens anlegget byttes ut, kan det i perioder oppleves mer lukt i nærområdet. Dette beklager vi, men er ikke mulig å forhindre. Arbeidet er forventet ferdig i løpet av april, og gjennomføres så raskt og effektivt som mulig for å begrense ulempene.

Luktreduksjonsanleggene renser den interne luften for ubehagelige lukter før den slippes ut til omgivelsene.

Ved Alvim renseanlegg er dette ett av to eksisterende anlegg. I tillegg vil det komme et ekstra luktreduksjonsanlegg i det nye bygget.

Arbeidet med bytte av luftreduksjonsanlegg skjer uavhengig av arbeidene som ble gjort under stoppen av renseanlegget høsten 2025. Det er heller ikke forventet å påvirke driften av dagens anlegg.