>Nye biler til hjemmesykepleien

Innhold

Hjemmesykepleien bytter ut gamle kjøretøy med 20 nye elbiler

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?


Disse tilbakemeldingene blir ikke besvart.
Ikke skriv noe personsensitivt.

Nye biler til hjemmesykepleien

Publisert: 07.07.2026 Av: Ole Christian Foss

De første 20 nye elbilene til hjemmesykepleien er nå levert til kommunen. Bilene skal erstatte eldre kjøretøy og tas i bruk fortløpende gjennom sommeren.

– Dette er en gledelig levering for hjemmesykepleien. Bilene er et viktig arbeidsverktøy for de ansatte, og vi vet at mange av bilene som brukes i dag begynner å bli gamle. Derfor har utskifting av bilparken høy prioritet, sier Lars Jørgen Thoresen, virksomhetsleder kommunalteknikk.

Før bilene kan tas i bruk, må de klargjøres med blant annet kommunelogo, bombrikker og ladebrikker. Bilene er av typen Toyota Urban Cruiser.

Tas i bruk fortløpende

De nye bilene blir levert ut til hjemmesykepleien etter hvert som de er klare.

– Det er full aktivitet her, og gutta på verkstedet jobber og står på for at alle bilene skal komme seg ut så fort som mulig, skryter en godt fornøyd Ann Kristin Bergerud som jobber i biladministrasjonen.

Kommunen planlegger også å kjøpe inn flere biler til hjemmetjenestene senere i år.

– Vi jobber kontinuerlig med å fornye bilparken, slik at ansatte har biler som er trygge, driftssikre og tilpasset behovene i tjenestene. Målet er at medarbeiderne skal ha gode arbeidsverktøy i hverdagen, sier Thoresen.

Arbeidet fortsetter

Kommunen skal også ta i bruk flere nye varebiler i tiden framover, i tillegg til at arbeidet med å fornye bilparken vil fortsette i takt med tjenestenes behov og de økonomiske rammene kommunen har.

– Det er mange flotte biler på gang i tiden framover. Dette blir kjempebra for de ansatte, avslutter Ann Kristin Bergerud.