>Overrasket med isbar på helsehuset

Innhold

Både pasienter og ansatte syntes det smakte godt med is i varmen.
Helsehuset isbar ble et populært innslag hos både medarbeidere og pasienter

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?


Disse tilbakemeldingene blir ikke besvart.
Ikke skriv noe personsensitivt.

Overrasket med isbar på helsehuset

Publisert: 10.07.2026 Av: Cecilie Sommer-Mathiesen

Både ansatte og pasienter ble overrasket da helsehusets isbar kom trillende gjennom korridorene fredag formiddag.

Oi, så godt! Næ, er det mulig? Så utrolig koselig!

Tilbakemeldingene strømmet på da virksomhetsleder Lene Simensen Rød, avdelingsledere og medarbeidere fra kjøkkenet i helsehuset fredag formiddag rullet rundt med isbar. Både pasienter og medarbeidere i samtlige etasjer fikk gleden av gratis servering av is.

- Det er sommer og det er sol, og vi må gjøre litt hyggelig. Det koster ikke så mye, men det er veldig hyggelig og gjør mye for ansatte og pasienter, sier avdelingsleder Maria Arntsen ved kjøkken og kantine i helsehuset. Sammen med kollegaene hadde hun gleden av å gjøre litt ekstra ut av fredagen, og litt sang og musikk ble det langs turen også. Det var det mange som satt pris på.

Hun hadde idéen om å servere is på en litt utradisjonell måte i sommervarmen, og sørget like gjerne for både egen meny med fire smaker kuleis, kjeks, beger og strøssel.

- Det er aller første gang vi gjør dette her, og det ble veldig hyggelig, sier Simensen Rød.

Med så god mottakelse av isbaren, er det ikke umulig at gjengen i de fargerike t-skjortene fra helsehuset isbar dukker opp i korridorene igjen.